Gebruikte verpakkingsmachines te koop in Roemenië 25


Een verpakkingsmachine is een industrieel apparaat dat producten portioneert, verpakt, verzegelt, etiketteert of klaarmaakt voor opslag, transport en verkoop. In moderne productieomgevingen is verpakken zelden een enkele handeling, maar een reeks gesynchroniseerde stappen, van primaire verpakking (de verpakking die rechtstreeks in contact komt met het product) via secundaire verpakking (groeperen, in dozen verpakken) tot eindverpakking (palletiseren, rekfolie verpakken). Elke stap wordt uitgevoerd door een speciale machine of geïntegreerd in een multifunctionele lijn.

De verpakkingsmarkt in Roemenië bereikte in 2022 ongeveer 21 miljard eenheden, met een verwachte CAGR van meer dan 2% tot 2027. De voedingssector is goed voor meer dan 52% van het verpakkingsvolume, gevolgd door dranken, cosmetica en farmaceutische producten. Met meer dan 11.200 voedingsmiddelenproducenten en 333 verpakkingsbedrijven die in het land actief zijn, genereert Roemenië een constante stroom van gebruikte verpakkingsapparatuur, aangezien producenten hun lijnen upgraden, formaten wijzigen of activiteiten consolideren.

Op Exapro vindt u gebruikte verpakkingsmachines die worden aangeboden door verkopers in Roemenië, van individuele stand-alone units tot belangrijke componenten van geïntegreerde verpakkingslijnen. Op deze pagina vindt u de belangrijkste apparatuurcategorieën, de belangrijkste specificaties en praktische logistieke informatie voor het kopen van verpakkingsmachines uit Roemenië.


Voordelen van het kopen van een gebruikte verpakkingsmachine

Lagere investering voor bewezen automatisering

Een nieuwe hogesnelheids-VFFS-lijn met multihead-weegschaal kan een investering van € 150.000 tot € 400.000+ vertegenwoordigen, afhankelijk van de configuratie en doorvoer. Op de tweedehandsmarkt zijn vergelijkbare systemen verkrijgbaar voor 30-60% van de oorspronkelijke prijs, waardoor automatisering toegankelijk wordt voor middelgrote producenten of bedrijven die een tweede lijn toevoegen.

Kortere levertijden dan nieuw gebouwde apparatuur

Nieuwe verpakkingsmachines – met name op maat geconfigureerde lijnen of thermovormsystemen – kunnen een levertijd van 12 tot 20 weken hebben. Een gebruikte machine op Exapro kan aanzienlijk sneller worden geïnspecteerd, gekocht en geleverd, waardoor u kunt inspelen op de lancering van een nieuw product, een formaatwijziging of een seizoenspiek.

Valideer een nieuw verpakkingsformaat met minder risico

Voor producenten die een verandering overwegen – bijvoorbeeld de overstap van glazen potten naar staande zakjes, of van handmatig traysealen naar thermovormen – biedt de aankoop van gebruikte apparatuur de mogelijkheid om het nieuwe formaat en de doorvoercapaciteit te testen voordat u zich vastlegt op de prijs van nieuwbouw.

Stap over op snellere, servogestuurde apparatuur

Met gebruikte verpakkingsmachines kunt u overstappen op snellere, meer geautomatiseerde apparatuur dan uw budget voor nieuwe apparatuur toelaat. Een volautomatische dozenverpakker of een servogestuurde flowwrapper van een premiumfabrikant wordt financieel haalbaar op de tweedehandsmarkt.

Soorten vulmachines: volumetrische, gravimetrische en multihead-systemen

Vulmachines doseren een nauwkeurige hoeveelheid product in een container. De vulmethode is afhankelijk van de fysieke eigenschappen van het product:

  • Volumetrische zuigervullers — voor viskeuze vloeistoffen en pasta's (sauzen, crèmes, honing); vulnauwkeurigheid doorgaans ±0,5–1%; 2 tot 12 koppen; snelheden van 20 tot 200+ vullingen/min
  • Zwaartekracht- en overloopvullers — voor dunne, vrij stromende vloeistoffen (water, sap, olie); 4 tot 24 koppen; snelheden tot 300+ flessen/min
  • Vulmachines met vijzel — voor poeders en fijne korrels (bloem, kruiden, farmaceutische poeders); vulgewichten van 5 g tot 5 kg; nauwkeurigheid ±1–2%
  • Multihead-weegmachines — voor vaste en halfvaste producten (snacks, zoetwaren, diepvriesproducten, salades); 10 tot 24 koppen; snelheden van 30 tot 120+ wegingen/min met een nauwkeurigheid tot ±0,5 g
  • Nettogewicht- en brutogewichtvullers — voor grootformaatvullingen (zakken van 5–50 kg); gebruikt bij het verpakken van graan, chemicaliën en diervoeder

Form-Fill-Seal-machines: VFFS, HFFS en thermovormsystemen

FFS-machines vormen een verpakking uit een rol folie, vullen deze met product en sluiten deze af — alles in één continue bewerking:

  • Verticale vorm-vul-sluitmachines (VFFS) — vormen zakken verticaal uit een platte folierol; snelheden van 30 tot 120+ zakken/min; zakbreedtes doorgaans 60–400 mm; machineafmetingen ongeveer 1,2 × 1,5 × 3,5 m (B × D × H), gewicht 500–1500 kg. Gebruikt voor snacks, koffie, dierenvoeding, diepvriesgroenten en poederproducten
  • Horizontale vorm-vul-sluitmachines (HFFS) en flowwrappers — verpakken individuele producten in een horizontale folieband; snelheden van 60 tot 600+ verpakkingen/min; verpakkingsbreedtes tot 350 mm. Gebruikt voor koekjes, chocoladerepen, brood, medische hulpmiddelen en non-foodartikelen. Machine lengte doorgaans 3–5 m, gewicht 800–2000 kg
  • Thermoforming-vul- en sluitmachines — vormen een bakje of holte uit een bodemfolie, vullen deze en sluiten af met een bovenfolie; snelheden van 2 tot 15+ cycli/min met multi-impression-gereedschap dat 4–20+ verpakkingen per cyclus produceert. Gebruikt voor gesneden vlees, kaas, kant-en-klaarmaaltijden en medische producten. Machinelengte doorgaans 4–8 m, gewicht 2000–5000 kg

Verzegel-, sluit- en vacuümverpakkingsapparatuur

  • Traysealers (MAP en vacuüm) — sealen voorgevormde trays met folie onder gemodificeerde atmosfeer of vacuüm; 1 tot 8 afdrukken per cyclus; cyclustijden 3–6 seconden; machinegewicht 300–2000 kg, afhankelijk van automatiseringsniveau
  • Vacuümkamersluiters — batch-type sluiters voor zakjes; kamergroottes van 400 × 500 mm (tafelmodel, ~80 kg) tot 1000 × 1200 mm (industrieel, 300-600 kg)
  • Inductie- en dopsealers — voor flessen en potten; inline snelheden tot meer dan 300 containers/min
  • Bandsealers en impulssealers — voor zakken en pouches; continu of intermitterend gebruik

Verpakkingsmachines: krimpfolie, rekfolie en omwikkelfolie

  • Krimpfoliewikkelaars — wikkel producten of multipacks in polyolefine- of PVC-folie en leid ze door een krimptunnel (meestal 150–200 °C); snelheden van 15 tot 60+ verpakkingen/min; tunnellengte 1,5–3 m
  • Rekfoliewikkelaars en palletwikkelaars — brengen rekfolie aan rond gepalletiseerde ladingen; draaitafel- of draaiarmtype; cyclustijd 1,5–3 minuten per pallet; machinegewicht 600–2000 kg
  • Omslagmachines — verpakken trays of dozen in doorzichtige folie met een warmgelaste bodem; snelheden 20–80 verpakkingen/min; veel gebruikt in de voedingsmiddelenhandel en cosmetica

Etiketteer-, codeer- en productidentificatiesystemen

  • Drukgevoelige etiketteermachines — brengen zelfklevende etiketten aan op flessen, potten of dozen; snelheden van 50 tot 500+ producten/min; configuraties voor de voor-, achter- en zijkant
  • Sleeve-etiketteermachines — brengen krimpfolie aan op containers; snelheden tot meer dan 300 eenheden/min
  • Inkjetcodeerders en lasercodeerders — printen batchnummers, datums en barcodes inline op lijnsnelheid

Kartonneren, dozen verpakken en secundaire verpakking

  • Kartonneermachines — vouwkartons opzetten, vullen en sluiten; horizontaal of verticaal; snelheden van 30 tot 300+ kartons/min; machinelengte 2–6 m, gewicht 1.000–4.000 kg
  • Dozenverpakkers — gevulde primaire verpakkingen (zakjes, flessen, trays) in golfkartonnen dozen laden; drop-pack, wrap-around of robotgestuurd pick-and-place; snelheden van 5 tot 30+ dozen/min
  • Dozenopzetters en dozenverzegelaars — vormen en tapen dozen; snelheden tot 25 dozen/min voor standaardmodellen

Eindlijnapparatuur: palletiseermachines, controlewegers en metaaldetectoren

  • Palletiseermachines — stapelen dozen of verpakkingen op pallets volgens geprogrammeerde patronen; conventioneel (portaal/kolom) of robotgestuurd; snelheden van 3 tot 200+ cycli/min, afhankelijk van het type; machinegewicht 2.000–8.000 kg; typische voetafdruk 3 × 4 × 3 m
  • Rekfoliewikkelaars — zetten gepalletiseerde ladingen vast; draaitafelmodellen hebben ongeveer 3 × 3 m vloeroppervlak nodig
  • Omsnoeringsmachines — brengen polyester- of polypropyleenbanden aan rond dozen of pallets
  • Controlewegers en metaaldetectoren — inline kwaliteitscontrole bij lijnsnelheden; controlewegers met een nauwkeurigheid van ±0,1–1 g, afhankelijk van het gewichtsbereik; gecombineerde metaaldetector/controleweger-units zijn doorgaans 2–3 m lang en wegen 300–800 kg

Belangrijkste specificaties: snelheid, formaat, omschakeling en hygiëne

Snelheid en doorvoercapaciteit

Verpakkingsmachines worden beoordeeld in verpakkingen per minuut (ppm), vullingen per minuut of cycli per minuut. Stem de nominale snelheid van de machine af op uw productieschema — continu draaien op maximale nominale snelheid versnelt slijtage. Streef naar 70–85% van de nominale snelheid voor een duurzame dagelijkse werking.

Verpakkingsformaatbereik en foliecompatibiliteit

Controleer de minimale en maximale verpakkingsafmetingen (breedte, lengte, diepte) van de machine en de specificaties van de folie of het materiaal dat de machine accepteert (foliebreedte, materiaalsoort, diktebereik). De omsteltijd voor het formaat – de tijd die nodig is om tussen verpakkingsformaten te wisselen – varieert van enkele minuten op servogestuurde machines met receptopslag tot enkele uren op oudere mechanische systemen.

Servogestuurde omschakeling versus mechanische aanpassing

Moderne verpakkingsmachines maken gebruik van servoaandrijvingen, touchscreen-HMI's en opgeslagen recepten om snel van formaat te kunnen wisselen. Een machine met gereedschapsloze omschakeling en opgeslagen parameters kan binnen 5-15 minuten van verpakkingsformaat wisselen; bij oudere, nokkengestuurde machines kan de mechanische aanpassing 30-90 minuten duren.

Modified Atmosphere Packaging (MAP) en gasflushing

Controleer voor tray sealers en thermovormers die bederfelijke voedingsmiddelen verwerken het gasmengsysteem (meestal N₂/CO₂-mengsels), de vacuümdiepte en de controle van de resterende O₂. MAP-systemen verlengen de houdbaarheid door de lucht in de verpakking te vervangen door een beschermend gasmengsel — een restzuurstofgehalte van minder dan 0,5% is standaard voor veel toepassingen met verse voedingsmiddelen.

Wasbaarheid en hygiënisch ontwerp

Voor voedingsmiddelen- en farmaceutische toepassingen moeten verpakkingsmachines bestand zijn tegen regelmatige reiniging. Belangrijke indicatoren: IP65- of IP67-gecertificeerde elektrische behuizingen, roestvrijstalen frames (minimaal AISI 304), hellende oppervlakken voor afwatering en gereedschaploze bandverwijdering voor transportbanden.

Bedienbare sectoren: voedingsmiddelen, farmaceutica, cosmetica en industrie

Verpakking van voedingsmiddelen en dranken

De dominante sector voor verpakkingsmachines, goed voor meer dan 52% van het verpakkingsvolume in Roemenië. Toepassingen zijn onder meer het vullen en verzegelen van zuivelproducten, het verpakken van bakkerijproducten, MAP-verpakkingen van vers vlees en kant-en-klaarmaaltijden, en het palletiseren van gebottelde dranken aan het einde van de productielijn. Snelheid, hygiëne en flexibiliteit bij het omstellen zijn de belangrijkste vereisten.

Verpakking van farmaceutische producten en medische hulpmiddelen

Blisterverpakkingen, stripverpakkingen, flessenvullen en kartonneren voor tabletten, capsules en medische hulpmiddelen. Deze sector vereist volledige traceerbaarheid (serialisatie, verzegeling), GMP-conform ontwerp en gevalideerde processen.

Verpakkingen voor cosmetica en persoonlijke verzorging

Vullen en afsluiten van flessen, tubes en potten voor crèmes, lotions, shampoos en parfums. De lijnsnelheden zijn doorgaans lager dan bij voedselverpakkingen, maar de afwerking van het oppervlak, de nauwkeurigheid van de labelplaatsing en de productpresentatie zijn van cruciaal belang.

Verpakkingen voor chemicaliën, industriële producten en bulkgoederen

Vullen van zakken, vaten, IBC's en palletverpakkingen voor chemicaliën, reinigingsmiddelen, verf en bouwmaterialen. Apparatuur moet corrosieve of gevaarlijke producten kunnen verwerken met de juiste materiaalcompatibiliteit en veiligheidsvoorzieningen (indien nodig ATEX-gecertificeerd).

E-commerce fulfilment en logistieke verpakkingen

Geautomatiseerd opzetten van dozen, opvullen van lege ruimtes, sealen en etiketteren voor orderafhandeling. Dit segment groeit snel en stimuleert de vraag naar flexibele verpakkingssystemen met een hoge omsteltijd die geschikt zijn voor producten van verschillende afmetingen.

Hoe u een gebruikte verpakkingsmachine inspecteert voordat u deze koopt

  • Sluitingssystemen — test de integriteit van de sluiting over het volledige werkingsbereik; controleer verwarmingselementen, sluitstaven en klemoppervlakken op slijtage, putjes of verkeerde uitlijning; slechte sluitingskwaliteit is het meest voorkomende probleem bij gebruikte verpakkingsmachines
  • Folietransport en registratie — laat de folie op bedrijfssnelheid door de machine lopen; controleer of de folie consistent wordt gevolgd, of de registratiemarkeringen worden gedetecteerd en of de snijpositie nauwkeurig is
  • Vulnauwkeurigheid — voer een testbatch uit en weeg monsters; vergelijk met de gespecificeerde nauwkeurigheid van de machine (bijv. ±0,5% voor zuigervullers); controleer op druppelen, draden trekken of inconsistente vullingen
  • Servoaandrijvingen en motoren — controleer of de werking soepel en stil is; controleer op speling, schokkerige bewegingen of foutcodes
  • HMI en PLC — schakel de machine in, navigeer door de bedieningsinterface, laad opgeslagen recepten, controleer de alarmgeschiedenis en foutenlogboeken; controleer de softwareversie
  • Omschakelcomponenten — zorg ervoor dat alle formaatonderdelen (vormschouders, afdichtingsgereedschap, geleiders, wisselonderdelen) aanwezig en gelabeld zijn; ontbrekende wisselonderdelen kunnen duizenden euro's kosten om te vervangen
  • Veiligheidssystemen — test alle afschermingen, vergrendelingen, noodstops en veiligheidslichtgordijnen; niet-functionerende veiligheidsvoorzieningen zijn een overtreding van de EU-normen
  • Pneumatisch systeem — controleer luchtvoorbereidingsunits (FRL), de staat van de cilinders en de respons van de kleppen; de meeste verpakkingsmachines werken op 6–7 bar perslucht
  • Voorraad slijtdelen — vraag een lijst op van de slijtdelen die bij de machine worden geleverd (sluitbekken, snijmessen, riemen, pakkingen, verwarmingselementen); deze onderdelen hebben een bepaalde levensduur

Vraag het totale aantal cycli of bedrijfsuren op bij het besturingssysteem, plus eventuele onderhoudslogboeken, de voorraad reserveonderdelen en de originele CE-documentatie, inclusief de conformiteitsverklaring.

Kopen in Roemenië: verzending, demontage en herinstallatie

De Roemeense markt voor verpakkingsapparatuur

De Roemeense verpakkingsmarkt produceert jaarlijks ongeveer 21+ miljard verpakkingseenheden, voornamelijk gedreven door de voedingsmiddelen- en drankensector. Grote voedingsmiddelenfabrikanten, zuivelproducenten, bakkerijen en drankenbottelaars – geconcentreerd in Boekarest, Timișoara, Cluj-Napoca, Brașov, Constanța, Ploiești en Craiova – exploiteren verpakkingslijnen die regelmatig op de tweedehandsmarkt terechtkomen wanneer bedrijven overstappen op snellere, duurzamere of flexibelere systemen.

Transportplanning per machinetype en gewichtsklasse

  • Standalone machines (sealers, etiketteermachines, kleine vulmachines, controlewegers) — doorgaans 200–800 kg; worden verzonden op standaard vrachtpallets; afmetingen van de kratten zijn ongeveer 1,5 × 1,2 × 1,8 m
  • Middelgrote apparatuur (VFFS-machines, traysealers, kartonneermachines, krimpfoliewikkelaars) — 800-3000 kg; vereisen een laadklep of vorkheftruck aan beide uiteinden; passen meestal in een standaardcontainer van 20 voet of op een vrachtwagen met schuifzeil
  • Grote apparatuur (thermovormmachines, hogesnelheidsflowwrappers, dozenverpakkers) — 2000–5000 kg; machinelengte 4–8 m; vereist doorgaans een speciale container van 20 ft of 40 ft, afhankelijk van de configuratie
  • Complete lijnen en eind-van-lijn-systemen (palletiseermachines, geïntegreerde vul-, sluit- en etiketteerlijnen) — 5.000–15.000+ kg totaal; zendingen met meerdere componenten die professionele demontage, markering en sequentiële verpakking over meerdere pallets of een 40 ft container vereisen

Demontage- en herinstallatiestappen

Verpakkingslijnen zijn modulair ontworpen, maar vereisen nog steeds een zorgvuldige behandeling:

  1. Documenteer alle aansluitingen — fotografeer en label elektrische, pneumatische en data-aansluitingen voordat u ze loskoppelt; markeer de positie van transportbanden, afschermingen en formaatonderdelen
  2. Koppel nutsvoorzieningen los — sluit perslucht, elektriciteit en alle water-/gasaansluitingen (MAP-systemen) af
  3. Verwijder breekbare onderdelen apart — HMI-touchscreens, sensoren, camera's (visiesystemen) en onderdelen voor formaatwijzigingen moeten afzonderlijk worden verpakt
  4. Bescherm afdichtingsoppervlakken — wikkel alle afdichtingsbalken, klemmen en verwarmingsplaten in om schade tijdens het transport te voorkomen
  5. Verpak formaatonderdelen samen — bewaar alle wisselonderdelen, vormschouders en gereedschapssets bij de machine; label ze duidelijk op formaatgrootte
  6. Herinstallatie — zet de machine waterpas, sluit de nutsvoorzieningen weer aan, controleer de pneumatische druk (meestal 6–7 bar), kalibreer sensoren en registratiesystemen, voer testverpakkingen uit en controleer de integriteit van de afdichting vóór de productie

Vervoersroutes en EU-handelsvoorwaarden

  • Over de weg (EU): westwaarts via Hongarije en Oostenrijk (Boekarest naar Wenen: ongeveer 1100 km; Timișoara naar Wenen: ongeveer 550 km); zuidwaarts via Bulgarije naar Griekenland en Turkije
  • Over zee: de Zwarte Zeehaven van Constanța voor intercontinentale zendingen — containervracht naar het Midden-Oosten, Noord-Afrika en Azië
  • Intracommunautaire handel binnen de EU: geen douanerechten voor kopers in andere EU-lidstaten; btw wordt afgehandeld via een verleggingsregeling

Koop gebruikte verpakkingsmachines in Roemenië op Exapro

Bekijk het huidige aanbod van gebruikte verpakkingsmachines dat door verkopers in Roemenië op Exapro wordt aangeboden. Elke advertentie bevat het type machine, de snelheid, het verpakkingsformaat, foto's en direct contact met de verkoper. Vergelijk vulmachines, FFS-machines, sealers, verpakkingsmachines, etiketteermachines en eindlijnapparatuur naast elkaar, vraag onderhoudsgegevens en CE-documentatie op en regel inspecties ter plaatse. Zoek nu naar beschikbare machines en vind de juiste verpakkingsapparatuur voor uw productielijn.