Gebruikte Epson SureColor grootformaatprinters te koop 16


De Epson SureColor-serie omvat een uitgebreid assortiment grootformaat inkjetprinters die zijn ontworpen voor professionele grafische productie, de productie van bewegwijzering, fotografisch afdrukken, technische documentatie en direct-to-fabric textieltoepassingen. SureColor-printers maken gebruik van Epson PrecisionCore-printkoptechnologie en UltraChrome-inktsystemen voor kleurnauwkeurigheid, beelddetail en productieconsistentie bij printbreedtes van 24 tot 64 inch.

Epson SureColor-modellen bedienen verschillende marktsegmenten, waaronder de SC-P-serie voor fotografie en beeldende kunst, de SC-S-serie voor bewegwijzering en display-afbeeldingen, de SC-T-serie voor technische tekeningen en CAD-uitvoer, en de SC-F-serie voor textieldruk met dye-sublimatie. Elke serie bevat specifieke printkopconfiguraties, inktformules en mediabehandelingssystemen die zijn geoptimaliseerd voor de beoogde toepassingen.

Gebruikte Epson SureColor-printers die op Exapro worden aangeboden, variëren doorgaans van € 2.000 tot € 45.000, afhankelijk van de modelserie, printbreedte, productiecapaciteit, meegeleverde accessoires, bouwjaar en algehele staat.


Voordelen van het kopen van gebruikte Epson SureColor-printers

Door een gebruikte Epson SureColor-grootformaatprinter aan te schaffen, beschikken printserviceproviders, ontwerpstudio's en productiebedrijven over professionele beeldverwerkingsmogelijkheden tegen aanzienlijk lagere kapitaalkosten dan bij de aanschaf van nieuwe apparatuur.

Lagere kapitaalinvestering

Gebruikte Epson SureColor-printers kosten doorgaans 40 tot 65 procent minder dan nieuwe equivalenten, waardoor professioneel grootformaatprinten toegankelijk wordt voor kleine studio's, startende printshops en bedrijven die breedformaatmogelijkheden aan hun bestaande activiteiten willen toevoegen. Een 44-inch SureColor SC-P9000 die nieuw € 8.000 kost, kan op de tweedehandsmarkt vaak worden gekocht voor € 3.500 tot € 5.000, terwijl 64-inch SC-P20000-modellen die nieuw meer dan € 15.000 kosten, tweedehands verkrijgbaar zijn voor € 6.000 tot € 9.000. Door dit prijsverschil kunnen kopers hun resterende budget besteden aan RIP-software, kleurbeheertools, media-inventaris en marketinginitiatieven die sneller inkomsten genereren dan de aankoop van alleen apparatuur.

Bewezen afdrukkwaliteit en kleurnauwkeurigheid

De PrecisionCore-printkoptechnologie en UltraChrome-inktformules die in Epson SureColor-printers zijn verwerkt, zorgen voor een consistente kleurreproductie en een fijne detailresolutie die gedurende de hele levensduur van de apparatuur behouden blijven, mits deze goed wordt onderhouden. Gebruikte printers die regelmatig zijn gereinigd, onder de juiste omgevingsomstandigheden zijn onderhouden en met originele Epson-inkt zijn gebruikt, blijven een uitvoerkwaliteit produceren die vergelijkbaar is met die van nieuwe machines. Kopers kunnen de afdrukkwaliteit controleren tijdens de inspectie vóór aankoop door testafdrukken te bekijken op kleuruniformiteit, strepen en patronen van ontbrekende spuitmondjes die de staat van de printkop aangeven.

Brede toepassingsmogelijkheden

Epson SureColor-printers kunnen diverse mediatypen verwerken, waaronder fotopapier, canvas voor kunstwerken, vinyl bannermateriaal, grafische film met zelfklevende achterkant, posterpapier, CAD-bond, polyesterweefsel en speciaal textiel. Dankzij deze flexibiliteit op het gebied van media kunnen printbedrijven meerdere klantsegmenten bedienen en zich aanpassen aan veranderende marktvraag zonder te hoeven investeren in toepassingsspecifieke apparatuur. De mogelijkheid om te schakelen tussen stijve en rolmedia, de inktdichtheid aan te passen voor verschillende substraten en kleurprofielen te beheren voor verschillende uitvoertypen, maximaliseert het omzetpotentieel van een investering in één printer.

Gevestigde servicenetwerken en beschikbaarheid van onderdelen

Epson onderhoudt uitgebreide geautoriseerde servicenetwerken in Europa, Noord-Amerika en Azië-Pacific die ondersteuning bieden voor het onderhoud en de reparatie van SureColor-printers. Vervangende printkoppen, inktcartridges, onderhoudstanks en slijtageonderdelen zijn altijd beschikbaar via de distributiekanalen van Epson en externe leveranciers. Deze beschikbaarheid van onderdelen vermindert het risico op stilstand en verlengt de levensduur van gebruikte apparatuur in vergelijking met uit productie genomen printermodellen met beperkte mogelijkheden voor het verkrijgen van onderdelen. Kopers moeten de beschikbaarheid van service in hun regio controleren en de compatibiliteit van printkoppen voor specifieke modeljaren bevestigen wanneer ze gebruikte SureColor-printers evalueren.

Snellere productie-implementatie

Gebruikte Epson SureColor-printers die beschikbaar zijn op Exapro kunnen doorgaans binnen twee tot vier weken worden geïnspecteerd, aangeschaft en geïnstalleerd, waardoor printserviceproviders onmiddellijk aan hun verplichtingen jegens klanten kunnen voldoen en kunnen profiteren van tijdgevoelige kansen. Deze snelle implementatie staat in contrast met bestelprocessen voor nieuwe apparatuur, waarbij configuratieaanpassingen, productietermijnen en geplande installatieafspraken met dealers tot enkele maanden kunnen duren. Voor bedrijven die grote contracten binnenhalen, defecte apparatuur vervangen of nieuwe marktsegmenten testen, voorkomt de onmiddellijke beschikbaarheid van functionele gebruikte printers omzetverlies en worden klantrelaties in stand gehouden.


Belangrijkste technische kenmerken van Epson SureColor-printers

Inzicht in de technische specificaties en functionele mogelijkheden van Epson SureColor-grootformaatprinters helpt kopers om beschikbare gebruikte apparatuur af te stemmen op specifieke productie-eisen en workflowintegratiebehoeften.

PrecisionCore-printkoptechnologie

Epson SureColor-printers maken gebruik van PrecisionCore MicroTFP-printkoppen die zorgen voor een nauwkeurige plaatsing van druppels en variabele puntgrootte voor fotografische beeldkwaliteit:

  • Nozzleconfiguratie: Nozzle-arrays met hoge dichtheid die tot 180 jets per kleurkanaal produceren
  • Druppelgrootte: variabel van 3,5 tot 39 picoliter, afhankelijk van de beeldinhoud
  • Maximale resolutie: tot 2400 × 1200 dpi optische resolutie
  • Levensduur printkop: ontworpen voor een lange levensduur met de juiste onderhoudsprotocollen
  • Meerkanaalsarchitectuur: afzonderlijke kanalen voor elke inktkleur voorkomen kruisbesmetting

Het ontwerp van de printkop omvat zelfreinigende mechanismen en geautomatiseerde spuitmondcontroles die de uitvoerkwaliteit tussen handmatige onderhoudsbeurten op peil houden.

UltraChrome-inktsystemen

Verschillende SureColor-series maken gebruik van gespecialiseerde UltraChrome-inktformules die zijn geoptimaliseerd voor specifieke toepassingen:

  • UltraChrome PRO (P-serie): tienkleurenpigmentinkten, waaronder violet en oranje voor fotografie met een uitgebreid kleurengamma
  • UltraChrome GS3 (S-serie): vierkleuren inkt op basis van oplosmiddelen voor duurzaamheid van buitenreclame
  • UltraChrome XD2 (T-serie): vierkleurenpigmentinkten die zijn geoptimaliseerd voor de nauwkeurigheid van technische documenten
  • UltraChrome DS (F-serie): dye-sublimatie-inkten voor textieloverdracht en direct printen op stof
  • Inktcartridgemolheid: varieert van 200 ml desktopcartridges tot 700 ml cartridges met hoge capaciteit

Inktsystemen zijn voorzien van Epson-chiptechnologie voor nauwkeurige bewaking van het inktniveau en voorkomen gebruik van verlopen of incompatibele verbruiksartikelen.

Media-afhandeling en afdrukbreedtes

Epson SureColor-printers zijn geschikt voor verschillende mediaformaten en rolbreedtes:

  • 24-inch modellen (SC-P600, SC-T3200): desktop- en kleine kantoortoepassingen
  • 44-inch modellen (SC-P8000, SC-T5200): standaard commerciële printproductie
  • 64-inch modellen (SC-P20000, SC-S80600): grootformaat bewegwijzering en displayafbeeldingen
  • Rolmedia: automatische invoer, spanningsregeling en opties voor opwikkelhaspels
  • Vellenmedia: handmatige invoer aan de voorzijde voor stijve substraten met een dikte tot 1,5 mm
  • Maximaal mediagewicht: doorgaans 328 g/m² voor canvas- en bannermaterialen

Mediadetectoren detecteren automatisch het papiersoort en passen de vacuümdruk aan om kreuken tijdens het afdrukken te voorkomen.

Productiesnelheid en doorvoer

De afdruksnelheid varieert aanzienlijk tussen de SureColor-modellen, afhankelijk van de afdrukmodus en het mediatype:

  • Fotografie/kunst (P-serie): 2 tot 6 vierkante meter per uur in de modus voor hoge kwaliteit
  • Productie van bewegwijzering (S-serie): 20 tot 75 vierkante meter per uur in productiemodus
  • CAD/technisch (T-serie): 30 seconden tot 3 minuten per A1-tekening, afhankelijk van de complexiteit
  • Textieldruk (F-serie): 15 tot 35 vierkante meter per uur voor sublimatietransfer
  • Multi-pass printen: meer passes verhogen de kwaliteit, maar verminderen de doorvoer

Snelheidsspecificaties moeten worden gecontroleerd aan de hand van de daadwerkelijke taakvereisten, aangezien fabrikanten vaak maximale snelheden onder optimale omstandigheden vermelden die mogelijk niet overeenkomen met de werkelijke gemengde taakproductie.

Besturingssoftware en connectiviteit

Epson SureColor-printers kunnen worden geïntegreerd met verschillende workflowsoftware en netwerkomgevingen:

  • Epson Edge Print: meegeleverde RIP-software voor basisprintbeheer en kleurcontrole
  • Compatibiliteit met RIP van derden: ondersteuning voor Onyx-, Caldera-, Ergosoft- en ColorGATE-workflows
  • Netwerkconnectiviteit: Gigabit Ethernet, Wi-Fi (bepaalde modellen), USB 3.0
  • Cloudprinten: Epson Connect-services voor het op afstand indienen van taken
  • Kleurbeheer: ondersteuning voor ICC-profielen en ingebouwde hulpprogramma's voor kleurkalibratie

Gebruikers van tweedehands apparatuur moeten bij aankoop controleren of de meegeleverde softwarelicenties kunnen worden overgedragen en of deze compatibel zijn met bestaande productieworkflows.

Milieu- en voorzieningenvereisten

Bij de installatieplanning moet rekening worden gehouden met de fysieke ruimte en de specificaties van de bedrijfsomgeving:

  • Afmetingen: variëren van 1,2 m × 0,7 m voor 24-inch modellen tot 2,8 m × 0,8 m voor 64-inch printers
  • Bedrijfstemperatuur: 10 °C tot 35 °C met een relatieve luchtvochtigheid van 20% tot 80
  • Stroomverbruik: 50 W tot 300 W tijdens het afdrukken, minder dan 5 W in de slaapstand
  • Geluidsniveau: 42 tot 52 dB(A) tijdens gebruik, afhankelijk van de afdrukmodus
  • Ventilatie: voldoende luchtcirculatie aanbevolen voor modellen uit de S-serie op basis van oplosmiddelen

Topmodellen en configuraties van Epson SureColor

De Epson SureColor-productlijn omvat meerdere series voor verschillende printtoepassingen, elk met specifieke technische kenmerken en marktpositionering.

SureColor SC-P-serie (fotografie en beeldende kunst)

De SC-P-serie vertegenwoordigt het professionele platform van Epson voor het afdrukken van foto's en kunstwerken met een uitdrukkingskwaliteit die niet onderdoet voor die van een galerie:

  • SC-P600/P800/P900: 13 tot 17 inch desktopprinters voor fotografen en kleine studio's, gebruikte prijs € 800 tot € 2.500
  • SC-P7000/P9000: 24- en 44-inch productieprinters met 10-kleuren UltraChrome PRO-inkten, gebruikte prijs € 3.000 tot € 7.000
  • SC-P10000/P20000: 44- en 64-inch systemen voor grote volumes voor printserviceproviders, gebruikte prijs € 6.000 tot € 15.000
  • Geavanceerde zwart-witmodus: speciale grijze inktkanalen elimineren kleurzweem in monochrome afdrukken
  • Proefdruktoepassingen: ondersteuning voor FOGRA- en G7-certificeringsworkflows

Printers uit de P-serie blinken uit in trouwfotolaboratoria, reproductie van kunstwerken, afdrukken van museumkwaliteit en contractproofingomgevingen waar kleurnauwkeurigheid belangrijker is dan productiesnelheid.

SureColor SC-S-serie (signage en display graphics)

De SC-S-serie is bedoeld voor de productie van commerciële signage met duurzame output op basis van solvent:

  • SC-S40600/S60600/S80600: 64-inch modellen met vierkleuren UltraChrome GS3-inkten voor grafische afbeeldingen die bestand zijn tegen buitengebruik
  • Productiesnelheden: tot 75 m²/uur in billboardmodus, 23 m²/uur in modus voor hoge kwaliteit
  • Mediacompatibiliteit: vinylbanners, zelfklevende folie, gaas, canvas, materialen met achtergrondverlichting
  • Tweedehands prijs: € 8.000 tot € 25.000, afhankelijk van de configuratie en het aantal printuren
  • Optie voor dubbele rol: gelijktijdig laden van twee mediatypen voor productie-efficiëntie

Printers uit de S-serie zijn geschikt voor sign shops, installateurs van voertuigwraps, producenten van beursafbeeldingen en fabrikanten van winkelpresentaties die weerbestendige afdrukken nodig hebben voor langdurige blootstelling aan de buitenlucht.

SureColor SC-T-serie (technisch en CAD-printen)

De SC-T-serie biedt nauwkeurige lijnnauwkeurigheid voor bouwtekeningen, technische plannen en GIS-kaarten:

  • SC-T3200/T5200/T7200: 24-, 36- en 44-inch modellen geoptimaliseerd voor technisch lijnwerk
  • UltraChrome XD2-inkten: pigmentformule voor een scherpe lijnprecisie van 0,02 mm
  • Inktcartridges met hoge capaciteit: cartridges van 700 ml verminderen de frequentie waarmee verbruiksartikelen moeten worden vervangen
  • Prijs voor gebruikte apparaten: € 2.000 tot € 8.000, afhankelijk van de breedte en de meegeleverde scanneropties
  • Multifunctionele configuraties: geïntegreerde 36-inch scanners creëren kopieer-/scan-/afdruksystemen

Printers uit de T-serie zijn geschikt voor architectenbureaus, ingenieursbureaus, bouwdocumentatiecentra en facilitaire afdelingen die bouwtekeningen, terreinonderzoeken en infrastructuurtekeningen afdrukken.

SureColor SC-F-serie (textieldruk met dye-sublimatie)

De SC-F-serie maakt direct-op-stof- en transferpapierafdrukken mogelijk voor textieldecoratie:

  • SC-F500/F530: 24-inch desktop sublimatieprinters voor op maat gemaakte kleding en soft signage, gebruikte prijs € 2.500 tot € 5.000
  • SC-F6200/F7200/F9200: 44- en 64-inch productiesystemen met fluorescerende inktopties, gebruikte prijs € 8.000 tot € 30.000
  • SC-F10000: 64-inch direct-to-fabric printer voor woninginrichting en modetextiel, gebruikte prijs € 35.000 tot € 45.000
  • UltraChrome DS-inkten: hoge overdrachtsefficiëntie en wasechtheid voor kledingtoepassingen
  • Geautomatiseerde functies: bulk-inktsystemen, opwikkelunits en verwarming met twee zones

F-serie printers zijn geschikt voor kledingontwerpers, sportkledingfabrikanten, producenten van huishoudtextiel en bedrijven die gepersonaliseerde textielproducten aanbieden.


Industrieën en toepassingen

Epson SureColor grootformaatprinters worden gebruikt in diverse commerciële en industriële sectoren waar breedformaat beeldverwerking de kernactiviteiten en het genereren van inkomsten ondersteunt.

Commerciële fotografie en kunstdruk

Professionele fotografen en kunstdrukkerijen gebruiken SureColor P-serie printers voor:

  • Huwelijks- en portretfotografie: galerijomslagen, ingelijste afdrukken en albumproductie met nauwkeurige weergave van huidtinten
  • Kunstreproductie: limited edition-afdrukken van originele schilderijen met een uitgebreid kleurengamma dat subtiele kleurovergangen vastlegt
  • Tentoonstellingsafdrukken: afdrukken van museumkwaliteit op archiefpapier met gecertificeerde duurzaamheidsclassificaties
  • Commerciële fotografie: productfoto's, reclameafbeeldingen en redactionele inhoud voor publicatieworkflows

Het tienkleuren UltraChrome PRO-inktsysteem levert superieure schaduwdetails en hoogwaardige gradaties in vergelijking met standaard CMYK-afdrukken, waardoor de P-serie modellen de voorkeur genieten van fotografen die beeldkwaliteit boven productiesnelheid stellen.

Productie van bewegwijzering en display graphics

Bordenwinkels en bedrijven in visuele communicatie vertrouwen op SureColor S-serie printers voor:

  • Buitenreclame: weerbestendige vinylbanners, gevelbekleding en straatpaalafbeeldingen die meer dan 3 jaar buiten meegaan
  • Voertuigafbeeldingen: aanpasbare folies voor het aanbrengen van merklogo's op wagenparken en reclame op bedrijfsvoertuigen
  • Point-of-purchase displays: raamstickers voor winkels, vloerstickers en promotionele bewegwijzering
  • Beursafbeeldingen: beursstands, achtergronden voor evenementen en tijdelijke installaties
  • Verlichte displays: doorschijnende folies voor lichtbakken en verlichte winkelpuifolies

De op oplosmiddelen gebaseerde GS3-inktchemie biedt uitstekende hechting op ongecoate media en superieure UV-bestendigheid in vergelijking met watergedragen pigmentinkten, wat essentieel is voor een lange levensduur bij blootstelling aan de buitenlucht.

Architecturale en technische documentatie

AEC-bedrijven en technische documentatiecentra gebruiken SureColor T-serie printers voor:

  • Architecturale tekeningen: geveltekeningen, plattegronden en constructiedetails die nauwkeurige afmetingen vereisen
  • Technische schema's: mechanische assemblages, elektrische diagrammen en productieblauwdrukken
  • GIS-kaarten: grootformaat topografische kaarten, landgebruiksplannen en infrastructuuronderzoeken
  • Facilitair beheer: as-built-tekeningen, ruimteplanningsdiagrammen en onderhoudsdocumentatie
  • Afdrukken op de bouwplaats: projectspecificaties, indieningstekeningen en RFI-documentatie

De nauwkeurigheidsspecificatie van 0,02 mm van de T-serie garandeert de dimensionale precisie die cruciaal is voor bouwcoördinatie en verificatie van productietoleranties.

Textiel- en kledingdecoratie

Kledingdecorateurs en fabrikanten van zachte goederen gebruiken SureColor F-serie printers voor:

  • Sportkleding op maat: teamuniformen, prestatiekleding en sportkleding met gepersonaliseerde afbeeldingen
  • Modetextiel: designerstoffen, patronen in beperkte oplage en haute couture-materialen
  • Woondecoratieproducten: op maat gemaakte gordijnen, meubelstoffen en sierkussens
  • Promotionele producten: relatiegeschenken, evenementmerchandise en merkartikelen
  • Borden en displays: stoffen banners, beursafbeeldingen en gespannen wandbekleding

Bij dye-sublimation printing worden ontwerpen permanent in polyesterstoffen verwerkt door middel van warmtegeactiveerde kleurstofmigratie, waardoor afbeeldingen ontstaan die bestand zijn tegen herhaaldelijk wassen zonder te vervagen of te barsten, in tegenstelling tot vinyl-warmteoverdrachtmethoden.

Ontwerpstudio's en marketingbureaus

Creatieve bureaus en interne marketingafdelingen gebruiken SureColor-printers voor:

  • Presentatieborden en mock-ups voor klanten om campagneconcepten te visualiseren
  • Prototypeverpakkingen en productvisualisatie voor de lancering van nieuwe merken
  • Evenementgrafieken, waaronder bewegwijzering en merkgebonden omgevingsgrafieken
  • Interne proefdrukken voordat grote producties worden uitbesteed aan commerciële drukkers
  • Monsterproductie voor kleurgroefgoedkeuring en ontwerpiteratie

Door in eigen huis over grootformaat printmogelijkheden te beschikken, wordt de doorlooptijd voor klantpresentaties verkort en worden uitbestedingskosten voor frequente kleine printopdrachten geëlimineerd.


Prijsfactoren voor gebruikte Epson SureColor-printers

Meerdere variabelen zijn van invloed op de marktwaarde van gebruikte Epson SureColor-grootformaatprinters. Inzicht in deze prijsbepalende factoren helpt kopers om te beoordelen of de aangeboden apparatuur een eerlijke marktwaarde vertegenwoordigt en om onderhandelingsmogelijkheden te identificeren.

Modellenserie en beoogde toepassing

De specifieke SureColor-serie heeft een aanzienlijke invloed op de prijsstelling vanwege de verschillende productiecapaciteiten en inktsysteemkosten:

  • SC-P-serie (foto/kunst): € 2.000 tot € 15.000, afhankelijk van de breedte, lagere inktkosten
  • SC-S-serie (signage): € 8.000 tot € 25.000, hogere prijs weerspiegelt de duurzaamheid van solventinkt en de productiesnelheid
  • SC-T-serie (technisch): € 2.000 tot € 8.000, concurrerende prijsstelling vanwege gespecialiseerde technische markt
  • SC-F-serie (textiel): € 2.500 tot € 45.000, breed assortiment weerspiegelt configuraties van desktop tot industrieel

Kopers moeten een serie kiezen op basis van de primaire toepassing in plaats van de laagste aanschafkosten, aangezien ongeschikte inktsystemen en mediabehandeling operationele beperkingen met zich meebrengen, ongeacht de aankoopprijs.

Afdrukbreedte en maximale mediagrootte

De printbreedte hangt rechtstreeks samen met de waarde van de apparatuur en de operationele flexibiliteit.

Bredere printers hebben een hogere prijs, maar brengen ook hogere kosten voor verbruiksartikelen, een grotere installatievoetafdruk en hogere verzendkosten met zich mee, waarmee rekening moet worden gehouden in de analyse van de totale eigendomskosten.

Bouwjaar en technologische generatie

De productiedatum is van invloed op de prijs van gebruikte apparatuur door technologische evolutie en resterende levensduur:

  • Modellen uit 2015-2017: instapprijs, bewezen betrouwbaarheid, oudere connectiviteitsstandaarden kunnen de integratie in de workflow beperken
  • Modellen van 2018-2020: middenklasseprijzen, verbeterde printkoptechnologie, bredere mediacompatibiliteit
  • 2021-heden: Premium gebruikte prijzen die bijna 70% van de nieuwe adviesprijs bedragen, nieuwste functies, waaronder cloudprinten en mobiele connectiviteit

Nieuwere modellen zijn voorzien van vernieuwde printkoppen met een langere levensduur en verbeterde inktzuinigheid, waardoor de exploitatiekosten op lange termijn dalen, ondanks de hogere aanschafprijs.

Conditie van de printkop en aantal gebruikte uren

De status van de printkop is de meest cruciale factor die van invloed is op de waarde van de printer en de gebruikskosten na aankoop:

  • Weinig gebruik (<500): Premium prijs met minimale slijtage, volledige levensduur van de printkop nog beschikbaar
  • Gemiddeld aantal uren (500–2000): standaardprijs, normale slijtagepatronen, controleer de resultaten van de spuitmondcontrole
  • Hoog aantal uren (>2000): korting op de prijs, verhoogd risico op vervanging van de printkop, variërend van € 800 tot € 2500, afhankelijk van het model

Kopers moeten recente afdrukken van de nozzlecheck opvragen en de testafdrukken controleren op strepen, kleurverschuivingen of ontbrekende spuitmondjes die wijzen op slijtage van de printkop en een spoedige vervanging noodzakelijk maken.

Meegeleverde accessoires en opties

Extra apparatuur en verbruiksartikelen die bij gebruikte printers worden geleverd, voegen extra waarde toe:

  • Oprolsystemen: waarde van € 500 tot € 1.500, waardoor langdurig afdrukken zonder toezicht mogelijk is
  • Mediakorf: waarde van € 200 tot € 500 voor ondersteunde mediaverwerking, waardoor randbeschadiging wordt voorkomen
  • Extra inktsets: waarde van € 300 tot € 800, afhankelijk van de capaciteit van de cartridge en het aantal kleuren
  • RIP-softwarelicenties: waarde van € 1.000 tot € 5.000 indien overdraagbare RIP van derden inbegrepen
  • Reserveprintkoppen: waarde van € 800 tot € 2.500, bieden back-up voor continuïteit van de productie

Controleer of optionele accessoires originele Epson-apparatuur zijn en geen vervangende producten van derden die mogelijk niet compatibel zijn of geen garantie bieden.

Voor grote 64-inch printers kan vrachtvervoer en levering met laadklep nodig zijn, waardoor de totale kosten aanzienlijk hoger uitvallen dan de geadverteerde prijs van de apparatuur.


Hoe u de juiste Epson SureColor-printer selecteert

Voor het selecteren van de optimale gebruikte Epson SureColor-printer is een systematische evaluatie van de productievereisten, toepassingsprioriteiten, facilitaire beperkingen en budgetparameters nodig om ervoor te zorgen dat de mogelijkheden van de apparatuur aansluiten bij de bedrijfsdoelstellingen.

Identificeer de belangrijkste printtoepassingen

Begin met het definiëren van de specifieke afdruktoepassingen die het grootste deel van de bedrijfsuren van de printer in beslag zullen nemen:

  • Fotografie en beeldende kunst: geef de voorkeur aan de SC-P-serie met 10-kleuren UltraChrome PRO voor een maximaal kleurengamma en toonbereik
  • Buitenreclame en grafische afbeeldingen: kies voor de SC-S-serie met GS3-solventinkten voor weerbestendigheid en compatibiliteit met ongecoat vinyl
  • Technische tekeningen en CAD: kies de SC-T-serie met pigment XD2-inkten die zijn geoptimaliseerd voor lijnnauwkeurigheid en bankpostpapier
  • Textieldecoratie: kies voor de SC-F-serie met dye-sublimatie voor textieltransfer of direct printen

Het gebruik van signageprinters voor fotografisch werk of fotoprinters voor buitenafbeeldingen levert suboptimale resultaten op vanwege de verkeerde inktchemie en kleurprofielen.

Bepaal de vereiste printbreedte

Evalueer de ordergeschiedenis van de klant en de verwachte specificaties van de opdracht om de juiste maximale printbreedte te selecteren:

  • 24-inch printers zijn geschikt voor fotografen die afdrukken tot 20×30 inch produceren, ontwerpers die presentatieborden maken en kantoren die af en toe grote documenten afdrukken
  • 44-inch printers zijn geschikt voor standaard posterformaten (36×48 inch), architecturale D-formaat tekeningen, winkelreclame en de meeste commerciële fotografietoepassingen
  • 64-inch printers maken de productie van banners over de volledige breedte, het bedrukken van voertuigen, gebouwafbeeldingen en beursdisplays zonder naden mogelijk

Het kiezen van een te grote breedte verhoogt de kosten van apparatuur en de lopende kosten voor verbruiksartikelen, terwijl een onvoldoende breedte leidt tot uitbesteding van opdrachten of inefficiënte tegels die het concurrentievermogen schaden.

Bereken de vereiste productievolumes

Maak een schatting van de maandelijkse output in vierkante meters of het aantal afdrukken om deze af te stemmen op de nominale werkcyclus van de printer:

  • Desktopmodellen (SC-P600, SC-F500): 50 tot 200 afdrukken per maand voor incidenteel gebruik en productie op aanvraag
  • Commerciële modellen (SC-P9000, SC-T5200): 500 tot 2000 afdrukken per maand voor een constante werkbelasting bij printserviceproviders
  • Productiemodellen (SC-S80600, SC-F10000): continu gebruik in meerdere ploegen voor contracten met grote volumes

Het gebruik van printers die aanzienlijk boven de nominale werkcyclus presteren, versnelt de slijtage van de printkop en verhoogt de onderhoudsfrequentie, terwijl aanzienlijke onderbenutting de kapitaalinvestering ten opzichte van outsourcing niet rechtvaardigt.

Beoordeel de compatibiliteit van mediatypen

Controleer of de beoogde printermodellen geschikt zijn voor de specifieke mediatypen die voor uw toepassingen vereist zijn:

  • Fotopapier: glanzende, glanzende, matte en metallic oppervlakken die compatibel moeten zijn met watergedragen pigmentinkt
  • Kunstdrukpapier: katoen, alfacellulose en speciale substraten die een nauwkeurige controle van de inktabsorptie vereisen
  • Vinyl- en bannermaterialen: gekalandreerde en gegoten films die hechting en flexibiliteit van solventinkt vereisen
  • Textielsubstraten: polyesterweefsels voor sublimatie, voorbehandeld katoen voor direct printen
  • Speciale materialen: backlit-folie, canvas, grafische media met zelfklevende achterkant en stijve substraten

Sommige printers bieden ondersteuning voor een grotere verscheidenheid aan media dankzij instelbare vacuümsterkte en meerdere afdrukmodi, terwijl andere printers de ondersteunde materialen beperken door vaste inkttoevoersystemen.

Evalueer de behoeften op het gebied van workflowintegratie

Bedenk hoe de printer zal worden aangesloten op bestaande ontwerpsoftware, kleurbeheertools en productieplanningssystemen:

  • RIP-softwarevereisten: controleer de compatibiliteit met de huidige RIP of maak een begroting voor nieuwe licenties (€ 1.000 tot € 5.000)
  • Workflow voor kleurbeheer: controleer de beschikbaarheid van ICC-profielen voor de beoogde media of plan een investering in profilering
  • Netwerkinfrastructuur: zorg voor voldoende netwerkbandbreedte voor de overdracht van grote bestanden en meerdere gelijktijdige gebruikers
  • Jobtracking-systemen: controleer de compatibiliteit met bestaande MIS/ERP-platforms voor productiebewaking
  • Ondersteuning van bestandsformaten: controleer de native verwerking van PDF, TIFF, EPS en toepassingsspecifieke formaten

Printers zonder adequate workflowintegratie veroorzaken knelpunten die de effectieve doorvoer verminderen, ondanks de opgegeven mechanische snelheidsspecificaties.

Controleer de staat van de printer en de onderhoudsgeschiedenis

Fysiek onderzoek en controle van documentatie geven een beter beeld van de werkelijke staat van de apparatuur dan de beschrijvingen van de verkoper:

  • Controlepatronen voor spuitmonden: vraag om een actuele diagnose van de printkop, waaruit blijkt dat alle spuitmonden correct werken zonder afwijkingen
  • Evaluatie van testafdrukken: controleer kleurovergangen, fijne details en grote effen vlakken op strepen of kleurverschuivingen
  • Onderhoudsgegevens: bekijk de reinigingsfrequentie van de printkop, vervangingen van de printkop en vervangingen van onderhoudsonderdelen
  • Afdruk tellerstanden: Controleer het totale aantal afdrukken of vierkante meters om de resterende levensduur van de printkop te schatten
  • Fysieke inspectie: Controleer op inktvlekken, beschadigde mediasensoren, versleten aandrukrollen en de juiste riemspanning

Professionele inspectiediensten vóór aankoop, beschikbaar via Exapro, bieden een objectieve technische beoordeling waarin de staat van de printer wordt gedocumenteerd en uitgestelde onderhoudsvereisten worden geïdentificeerd.

Bereken de totale eigendomskosten

Kijk verder dan de aanschafprijs en evalueer de totale operationele kosten over de verwachte levensduur van de apparatuur:

  • Inktkosten: variëren van € 0,15 tot € 1,50 per vierkante meter, afhankelijk van de dekking en het type inkt
  • Mediakosten: variëren van € 1 tot € 15 per vierkante meter, afhankelijk van de kwaliteit van het substraat en de toepassing
  • Vervanging van printkoppen: Reken op € 800 tot € 2.500 per 12 tot 36 maanden, afhankelijk van de intensiteit van het gebruik
  • Onderhoudscontracten: optionele serviceovereenkomsten kosten jaarlijks 8% tot 12% van de oorspronkelijke waarde van de apparatuur
  • RIP-software: Licenties vereisen een initiële investering van € 1.000 tot € 5.000 plus jaarlijkse onderhoudskosten

Goedkopere gebruikte printers met veel gebruiksuren kunnen een onmiddellijke investering in printkoppen vereisen, waardoor de besparing op de aankoopprijs teniet wordt gedaan in vergelijking met nieuwere apparaten waarvan de printkop recent is vervangen.


Koop gebruikte Epson SureColor grootformaatprinters op Exapro

Bekijk het huidige aanbod van gebruikte Epson SureColor-grootformaatprinters op Exapro en neem rechtstreeks contact op met geverifieerde verkopers die apparatuur aanbieden die geschikt is voor fotografie, de productie van bewegwijzering, technisch drukwerk en textieldecoratie. Upgrade uw beeldverwerkingsmogelijkheden met beproefde PrecisionCore-printkoptechnologie, UltraChrome-inktsystemen en flexibele mediaverwerking tegen aanzienlijk lagere kosten in vergelijking met de aanschaf van nieuwe apparatuur. Bekijk gedetailleerde specificaties, bekijk foto's van printers, bekijk rapporten over nozzle-controles en neem contact op met verkopers om technische vereisten, prijsonderhandelingen en verzendlogistiek te bespreken voor uw volgende investering in grootformaatprinten.